pimpi-bábo do sveta-cestuj s deťmi-mama blog-tipy-vitaj jar-jarné tipy-prechádzky-príroda-olival-kliešte-kŕmenie kačiek-upratovanie-šport-zábava

VITAJ JAR: 10 tipov čo podniknúť s deťmi

Konečne to vonku vyzerá jarne a keďže mám tento víkend more času 😀 úpenlivo premýšľam nad tým čo dobrého s Pimpim najbližšie dni podnikneme. Reku možno vás inšpirujeme.

1. Vyberte sa do prírody

Táto hneď prvá alternatíva zrejme napadla už každého z vás. Verím, že sa vám podarilo využiť tento krásne slnečný víkend a zašli ste niekam do prírody. Nech už sa vyberiete kdekoľvek, nezabudnite aj na príslušnú ochranu. Už som na vlastné oči videla, že všetka háveď (hlavne kliešte) sa už dávno prebudila a rovnako ako my sa vytešuje zo slniečka. Preto pred vstupom do prírody nezabudnite na vhodný repelent. Možno si spomínate, my sme skúšali ten od spoločnosti Olival Slovensko, ktorý je vhodný pre veľkých, menších, aj najmenších. Ak by ste si článok chceli pripomenúť nájdete ho —-> TU!!!

2. Buďte vonku za každého počasia

Nenechajte sa pomýliť, jar nie je len o peknom slnečnom počasí. Slniečko je v tomto období aj tak väčšinou zubaté, preto nedajte košom ani jemnému daždíku. Veď čo je lepšie ako skákať cez kaluže 🙂

3. Pohrabte sa v zemi

Konečne je tu obdobie kedy si viete začať vysádzať rôzne kvietky, bylinky a pomaly už aj zeleninku. Stačí sa vybrať na trh, napríklad u nás v Košiciach na Dominikánske námestie a zaručene neodídete na prázdno. Ak bývate v bloku ako my nezúfajte, veď aj balkón môže byť krásne rozkvitnutý.

4. Upracte si šatník

Tomuto sa aj tak nevyhnete, keďže určite každý z vás už siahol po tenšom oblečení, jarných topánkach a iných častiach oblečenia. No a čo môže byť lepšie ako si šatník pripraviť na novú sezónu a vytvoriť miesto novým kúskom.

5. Pozitívne sa nalaďte

Ja sa už intenzívne snažím ladiť na pozitívnu vlnu. Ak už kvôli ničomu inému, verím, že končí obdobie sopľov a aj naše obdobie „2 dni v škôlke, 2 týždne doma.“ :)))

6. Zoberte von aj svojho domáceho miláčika

Nech sa vyberiete kdekoľvek, doma rozhodne nenechajte svojho domáceho miláčika. Určite mu prechádzka v prírode a ponaťahovanie kostí po zime len a len prospeje.

7. Vyberte sa kŕmiť hydinu

Moji chlapci chodia kŕmiť hydinu veľmi radi. A síce bývame v bloku, za hydinou, kačkami chodia do mestského parku, alebo do Barce, kde jej je toľko, že raz ich určite zje.

8. Zájdite na niečo dobré

Vyberte sa na niečo dobré a zjedzte to hoc aj vonku na lavičke. My sme sa posledne vybrali na hranolky a sedeli sme s nimi vo fontáne (keďže v nej ešte nie je voda). Na piknik je ešte asi zima, ale už sa veľmi tešíme aj na ten.

9. Umyte okná

Čo by to bola jar bez umývania okien. Naše sú momentálne také, že ani poriadne neviem, že už jar prišla 🙂 Aspoň pre ten krajší výhľad sa to rozhodne oplatí. Inak v poslednej dobe sa mi zdá, že sú špinavšie zvnútra ako z vonku (thaks to Pimpi).

10. Oprášte trojkolky, kolobežky, bicykle

Jednoducho oprášte všetko na čom sa dá zajazdiť, hoc aj metlu 😀 a vyberte sa za športom.

Ak sme vás aspoň trošičku naladili na jar, alebo inšpirovali sme veľmi radi. Ak nie a sme úplne mimo napíšte nám svoje jarné tipy a čo u vás k jari rozhodne patrí. Budeme vďační,

Váš Pimpi ? & Me ?