pimpi-bábo-bábätko-cestovanie s bábom-cestovanie-mama blog-zvieratká-mini zoo-zveropark-ubytovanie so zážitkom-slovensko

Ubytovania so zvieratkovskými kamošmi

Ako som vám už viackrát spomínala náš malý cestovateľ je veľký zvieratkomil. Aj preto som si na poslednom výlete v Tatrách uvedomila, že ak sa niekam vyberiete na výlet, je celkom fajn zohnať ubytko kde majú aj nejaké živé tvory. Preto som si povedala, že dám dokopy nejaké tipy, ktoré buď poznáme, prípadne sme o nich počuli, alebo ste nám ich odporúčali vy sami 🙂

 

Hotel Hubert **** Gerlachov

Posledne v Tatrách bolo nádherné počasie, preto sme sa na naše zarezervované ubytko vôbec neponáhľali a poriadne si vychutnávali krásne chvíle. Podarilo sa nám navštíviť hotel Hubert, kde sme si chceli dať obed. Majú tu krásny zvieratkovský zveropark a preto sa obed trošku oddialil. Pimpiho sme odtiaľ totiž nevedeli dostať preč. Zo všetkých miest kde sme boli, tento hotel čo sa týka zvieratiek jednoznačne vedie. Nájdete tu nevšedný škótsky dobytok, kozy, ovce, koníky, ale nie také obyčajné ako ich poznáte, všetky sú také inaké. Stretli sme tu aj zajačiky, hydinu, prasiatko, pávy, pštrosa, či čiernu labuť na krásnom jesennom jazierku s rybkami. Jednoducho paráda.

 

Family resort Villa Betula *** Liptovská Sielnica

Villa Betula je čo sa týka ubytovania a zábavy pre deti absolútna TOPka. Zatiaľ sme nenašli nič čo by ju prekonalo. Je to doslova raj, nielen pre deti, ale aj dospelých, ktorí si tu vkľude vyložia nôžky a vypijú dokonca aj teplú kávu ? Miesto kde by vám snáď zniesli aj modré z neba, viac ako 50 atrakcií, či už vonku, alebo vo vnútri. Jednoducho všetko prispôsobené deťom, od ubytovania, stravovania, aktivít, atrakcií, zvieratiek. A zvieratiek je tu naozaj kopec. Od koníkov, hydiny, pštrosa, mačičiek, psíkov, ovečiek, prasiatok. Jednoducho bolo čo naháňať aj kŕmiť 🙂

 

Chalúpkovo Liptovská Štiavnica

Nádhernú chalúpkovú dedinku nájdete v obci Liptovská Štiavnica. Sú tu skutočne krásne, zážitkové chalúpky, kde sa možno ubytovať v tzv. Chalúpkove. Sú úžasné nielen zvonku, ale aj zvnútra. Stred areálu tvorí na novo postavená Zemianska kúria a za ňou parádne detské ihrisko. Na letnej terase hneď vedľa neho sme si dali výborný obed. Na preliezkach majú živého zajka…tak si vravím, že už som videla naozaj všetko. Stretli sme tu aj kozičku, ale čo je úplne najlepšie je výhľad na jedinečný Liptov. 

 

Penzión Villa Victoria Liptovský Ján 

Odkedy sme v Liptovskom Jáne objavili zariadenie, penzión Villa Victoria, naše prvé kroky vedú vždy práve sem. Nájdete tu skvelú reštauráciu s detským kútikom, ubytovanie za príjemné ceny a aj krásne udržiavaný dvor s detským vyžitím. Na dvore nájdete množstvo mňamiek pre deti – preliezky, hojdačky, šmykľavky, trampolínu a ešte aj zvieratká, či možnosť zajazdiť si na koníkoch. Vďaka tejto mini ZOO majú možnosť aj dnešné deti na živo vidieť pravú domácu kurku, kačku, hus, či zajačika.

 

Fuggerov dvor Selce

Horský hotel Fuggerov dvor je rodinný hotel so stajňou a koníkmi, ale aj poníkmi, prasiatkami, kozami a inou hydinou. Čo je ale paráda je, že súčasťou tohto zariadenia je aj salaš s ovečkami, ktoré jednak môžte pohladkať, zatiaľ čo vám bača z ich mliečka vyrobí rôzne bio produkty. Vonku sa zabavíte na multifunkčnom ihrisku, preliezkach, pieskovisku, či trampolíne, vo vnútri zas v rámci detského kútika v reštike.

 

Penzión Réva ** Turňa nad Bodvou

Penzión nájdete na hlavnom ťahu Košice, Rožňava a uvidíte ho hneď od cesty. Nájdete tu veľmi pekné prostredie s výhľadom na Turniansky hrad aj rybníky. Pobehujú tu ovečky, kozy a majú tu aj zajačiky. Vonkajšok dotvára detské ihrisko so šmykľavkou a výborne tu varia.

 

Penzión Konský dvor Brzotín

Tu sme síce ešte neboli, ale už dlhšie sa chystáme aspoň na výlet. Majú tu celú minizoo. Množstvo zvieratiek, koníky, ovečky, kozy, hydinu, papagáje, holuby. Za veľkú výhodu pokladám aj to, že sa síce penzión nachádza len v malej obci, nájdete tu aj malé wellness.

 

Zvieratká v meste? Košice

Ak sa náhodou chystáte do našich krásnych Košíc, nedá mi nespomenúť, že okrem ZOO tu stretnete zvieratká aj na iných miestach. Napríklad v botanickej záhrade, či v areáli Alpinka. Okrem toho nájdete aj kačičky, labute, či húsky v Mestskom parku pri autobusovo/vlakovej stanici, v Mlynskom náhone, ale aj v parku v Barci. V blízkom okolí určite navštívte ranč Šugov, krásne prostredie, ticho, pokoj a množstvo zverov 🙂 Ale omnoho viac sa dočítate —> TU!

 

Aj vy ľúbite zvieratká?

 

Váš Pimpi ?