pimpi-bábo-bábätko-cestovanie-cestovanie s bábätkom-tatry-tatranská lomnica-galéria dobrá hračky-recenzia-super miesto-miesto pre deto-baby friendly-top-hry s rozumom-obchod-zábava-ihrisko

Tatranská Lomnica: Galéria Dobrá Hračka

Posledne v Tatrách sme objavili fenomenálne miesto pre deti. Dovolím si tvrdiť, že na Slovensku nemá obdoby. Je absolútne dokonalé! Ak práve nie ste turisti ako my, alebo vás v Tatrách postretne zlé počasie určite sa vyberte práve sem.

 

Galéria Dobrá Hračka

Vstupné: 6€/1 dieťa na hodinu + 1 dospelý, ďalší dospelý 1€, deti do 1 roka ZADARMO!

Otváracie hodiny: denne od 09:00 do 18:00 hod.

Tento jedinečný priestor nájdete v Tatranskej Lomnici, cca za hotelom Lomnica. Je rozdelený na dva priestory – obchod a herňa. Hneď po vstupe vás uvíta veľmi milý a ochotný personál, ktorý vám vysvetlí čo a ako, odprevadí vás k skrinkám, kde sa dajú odložiť veci. Celý objekt sa nesie v duchu „hrajme sa s rozumom.“ Tomu sú prispôsobené hračky, ktoré si tu možno zakúpiť, aj hračky na hranie vo vnútri.

Základ vnútornej časti tvorí jedno obrovské dopravné ihrisko, ktoré si viete užiť pomocou malých autíčok.  Prvá časť hneď za skrinkami tvorí „farma“ v podobe veľkej kozy, kravičky a stromu, na ktorý možno vešať ovocie. Následne vás určite zaujme veľká stena, kde možno pripínať rôzne penové kocky, nitky a tak vytvárať obrázky. Hneď vedľa je super miestnosť pre malých zlodejíčkov, kde sú naťahané laná so zavesenými zvončekmi.

 

Zvyšok miestnosti tvorí neskutočne veľa krásnej zábavy. Jednak miesto pre malých majstrov s vŕtačkami, nástrojmi. Miesto s množstvom farebnej hmoty, či plastelíny kde sa dá tvoriť. Miesto s lietajúcimi farebnými guličkami. Následne vás určite osloví hasičské auto, hneď za ním super šmykľavka, z ktorej môžete ostreľovať pirátsku loď.

 

Za nás NAJ…

Nám sa práve pirátska loď páčila najviac. Aj z nej viete ostreľovať okolie, kormidlovať loď, či loviť drevené rybky. Jednoducho paráda. Malé dievčatká sa tu dokonca vedia prezliecť za krásne princezny, upiecť niečo dobré v mega kuchynke, či nakresliť niečo pekné. Okrem toho tu nájdete aj obchod so zeleninou a ovocím, či kútik s hudobnými nástrojmi. Ďalšou super časťou je veľká formula, kde si zároveň viete poskladať svoju vlastnú autodráhu. Nám sa veľmi páčila aj časť s kinetickým pieskom, ktorý sa vôbec nesype a teda vám ani doma nespraví veľa bordelu.

 

Úplná krása je vesmírna loď a priestor pre malých vedátorov, kde vedia poskladať ľudskú kostru, oboznámiť sa s schrupom, mikroskopom, či rentgenovými snímkami. Samozrejmosťou je WC s prebaľovacím pultom, ktorý sme okúsili. Aj miesto pre relax rodičov, ktoré bolo stále plné, s kávomatom a tulivakmi.

 

Jednoducho brutusko, nádhera, úžasné a TOTO musíte zažiť. Jedna hodina vám zaručene nebude stačiť. A garantujem vám, že toto je tak výnimočné, pestré a tematicky bohaté miesto, že každý si tu nájde to svoje NAAAJ!

 

Množstvo krásnych tatranských zážitkov Vám praje Váš Pimpi ?