Pimpi-cestovanie-bábo-bábätko-muráň-predná hora-wellness-príroda-turistika-pivo-zábava-derský kútik

PREDNÁ HORA: koniec sveta so skvelým wellnessom

Prvýkrát v celej Pimpiovskej histórii, ale aj tej našej sme strávili Veľkú noc výletne. Konkrétne na konci sveta, na Muráni v rekreačnom stredisku Predná Hora odkiaľ už naozaj nevedie cesta nikde ďalej. Malo to množstvo výhod, netrebalo variť, piecť, následne pratať a boli sme všetci spolu. Aj keď vonku zúrilo pravé aprílové počasie, bolo skvele a možno to zavedieme ako rodinnú tradíciu.

 

Ubytovanie na Prednej Hore

Rekreačné stredisko Predná Hora sa rozprestiera v krásnom prostredí Muránskej planiny, je obklopené hustou zeleňou, lesom a nedotknutou prírodou. Ponúka široký výber ubytovacích zariadení, kde si podľa mňa vyberú aj tí najnáročnejší:

 • Penzión – dvojposchodová budova s jedno, dvoj, štvor-posteľovými izbami a apartmánmi. Jeho veľkou výhodou je, že súčasťou tejto budovy je wellness, reštaurácia a bar, ktoré tak viete navštíviť iba v papučkách.

 

 • Objekt Koliba – ubytovanie vo veľkých rodinných apartmánoch, alebo v 3-posteľových prémium izbách. Je to samostatný objekt vzdialený asi 30m od penziónu. TU sme bývali aj my 🙂 Na prvý pohľad mi to strašne pripomenulo svojim charakterom aj vybavením školu v prírode 🙂 ale keďže nás bolo ako hadov nakoniec z toho tento objekt vzišiel ako skvelý výber. Izby boli obrovské, prepojené, čo si užil hlavne náš malý cestovateľ, ktorý pobehoval dookola celé dni. K izbe prislúcha aj balkón a vo vonkajších prietoroch ohnisko s altánkom. Jaj skoro by som zabudla, aby nás nebolo málo, boli s nami aj dvaja havkáči.

 

 • Hvezdáreň – ubytovanie pre romantikov, pretože bývate priamo pod hviezdami v budove s kupolu, ktorú možno aj otvoriť a pomocou ďalekohľadu sledovať hviezne nebo.

 

 • Chalúpky – milé perníkové drevené chalúpky, ktoré sú úplne nové. V spodnej časti majú kuchynku spojenú s obývačkou a falošným krbom, hore ponúkajú podkrovné spanie. Tu sme bývali pred pár rokmi a veľmi sa nám páčilo.

 

 • Chatky – sú súčasťou areálu a ponúkajú ubytko asi pre najmenej náročných klientov.

 

 • Apartmány Planina – ešte doslova voňajú novotou, sú postavené v alpskom štýle a nájdete ich pár krokov od penziónu. Boli sme ich omrknúť aj zvnútra a sú naozaj štýlové a moderne zariadené.

 

Vo vonkajších priestoroch nájdete minigolf, športoviská s detským ihriskom, hojdačky a nádhernú prírodu. Okrem toho aj vonkajší detský kútik na terase pred barom. Tvorí ho záhradný domček s množstvom hračiek a iných detských pokušení.

 

Stravovanie a pivko Predná Hora

Počas pobytu sme mali zaplatenú plnú penziu, čiže raňajky, ktoré tvorili švédske stoly. Obed, ktorý si bolo nutné vybrať hneď po príchode na každý deň, pričom výber bol možný z troch jedál. Večere boli opäť formou švédskych stolov, pričom musím uznať, že jedlo bolo skvelé! Na večeru bol vždy výber z mäska, zemiakov, ryže, pizze, aj z jedla pre vegetariánov. Okrem toho bol vždy k dispozícii šalátový pult so zeleninovými šalátmi, ovocím, či koláčikom. Keďže bola Veľká noc vo výbere sme našli aj veľkonočnú klasiku ako syrek, klobásku, vajcia a iné veľkonočné mňamky.

Nášmu malému Pimpimu sa strašne páčil detský kútik, ktorý bol vo vedľajšej miestnosti. Tam mierili jeho prvé, aj posledné kroky keď sme sa vybrali jesť. Je tu síce iba jeden veľký plastový domček s hračkami, ale bola to láska na prvý pohľad. Viete si tu zahrať aj biliard, stolný futbal či šípky.

 

Ak však nemáte zaplatené penziu, viete sa tu vystravovať aj v rámci ala carte reštaurácie, kde varili tiež skvele s veľkými porciami. Absolútnou novinkou je vlastná piváreň s vlastným pivkom Predná Hora. Hneď po príchode sme dostali pivné kartičky ZADARMO, ktoré bolo možné využiť na konzumáciu piva. Tak sme ich samozrejme využili a čo to ochutnali. Môžeme len odporučiť. Okrem toho si ho viete cez víkendy vychutnať pri živej hudbe.

⊗⊗⊗ Čo mi tu ale naozaj veľmi vadilo bola svojim usporiadaním stolov strašne tesne pripravená reštaurácia tak, že sa len veľmi ťažko dalo predrať pomedzi jednotlivé stoly. Nehovoriac o tom, že sme mali pri stole detskú stoličku do ktorej zakaždým niekto zakopol. Len som čakala kedy naše dieťa odletí, prípadne, že mu niekto vyleje za krk nejaké jedlo!!! Zaujímavosťou pre mňa tiež bolo, že sme v miestnosti nenašli žiaden vešiak, pritom množstvo ľudí prišlo z okolitých objektov a nemalo si kde zložiť ešte zimné kabáty…

 

Wellness svet

Ak nie ste milovníkom prírody, ani turistiky, rozhodne sem príďte kvôli wellnessu. Je krásne a veľké, rozdelené na viacero častí.  Nájdete tu aj plavecký bazén, vnútornú a vonkajšiu vírivku, tepidárium, ochladzovacie bazény, sauny (infra aj rôzne iné), hydromasáže, telové masáže, kneippov kúpeľ… Dokonca aj bar s detským kútikom, ktorý ma celkom pobavil, nakoľko naše dieťa sme z vody ťahali s krikom a plačom, neviem si predstaviť, že by som ho prehovorila, aby sa hralo v kútiku hneď pri vode 😀 😀 😀 Inak bazén s tryskami je príjemne teplý a nafukovacie koleso, či rukavník si tu viete požičať.

Súčasťou wellness centra je:
 • Hradný wellness
 • Vitálny svet
 • Vodný svet
 • Soľná jaskyňa
 • Množstvooo masáží a procedúr
 • Pivný kúpeľ
 • Kúpeľ z morských rias

 

Čo je ale fakt brutál sú procedúry, ktoré si tu viete dopriať. A povedzme si pravdu všetky mamy sveta si občas potrebujú dopriať 🙂 My sme vyskúšali soľnú jaskyňu, takmer každý deň keďže je veľmi zdravá. Následne viacero masáží, obyčajnú, lávovými kameňmi. Dámy si tu vedia užiť množstvo skrášľovacích procedúr, ktoré nám však odporučili na posledný deň, keďže potom už nieje dobré ísť do wellness, tak sme ich nevyužili. S manželom sme si ale dopriali romantiku v podobe pivného kúpeľa. Myslím, že väčšiu radosť mal on, keďže cca hodinu ležal v chmeli a vedel si čapovať piva koľko chcel 😀 Vyšli sme odtiaľ zelení ako vodníci, ale ako zážitok to stálo za to. Manžel bol aj na oxygenoterapii a vyšiel odtiaľ bárs múdry, takže asi to fakt funguje 😀

 

⊗⊗⊗ V rámci wellnessu ma trošku prekvapili šatne. Jednak boli spoločné aj s pánmi a keď sme sa chceli prezliecť museli sme si zavrieť prechodové dvere od recepcie k skrinkám a to bol akože priestor na prezlečenie. Keďže sme bývali mimo budovu s bábom to bol trošku problém ako to celé strategicky vymyslieť. Okrem toho wellness navštevujú aj ľudia, ktorí tu nie sú ubytovaní, preto keď bolo zlé počasie bol tu riadny nátresk. Možno to bolo aj tou Veľkou nocou (to naozaj neviem posúdiť).

 

Pobytové balíčky

Ak sa sem rozhodnete prísť viete si vybrať z mnohých pobytových balíčkov ušitých na mieru. Prípadne ich doladiť podľa vašich požiadaviek. Častokrát sa toto ubytovacie zariadenie nachádza aj na rôznych zľavomatoch, napríklad aktuálne ho nájdete —> TU!!! alebo alebo ešte aj —> TU!!!

Ak sa sem chystáte rozhodne si nenechajte ujsť ani krásne okolie. Pripájam aj stánku s tipmi na výlety po okolí, ktorú nájdete —> TU!!! pretože to by si vyžadovalo ďalší samostatný článok 🙂

 

Váš Pimpi